Arjano Navi Team - Rzeszów


Zapraszam do zapoznania się z materiałami rajdu turystyczno - nawigacyjnego "Mikułajki '2008". Pierwszy odcinek był pieszy, zawodnicy zwiedzali starówkę Rzeszowa, drugi odcinek to turystyczny przejazd na trasie Rzeszów - Łańcut, zaś odcinek trzeci wymagał już pewnej wiedzy nawigacyjnej.PRZED RAJDEM Św. Krzysztof '2008: Jeżeli jesteś debiutantem lub zapomniałeś już nieco zasady nawigacji, spójrz na "Wyjaśnienie". Znajdziesz tu najpotrzebniejsze rzeczy, tylko te, które spotkasz w itinererze podczas pokonywania trasy rajdu. Przedstawiłem punkt po punkcie plan rajdu i wyjaśniłem użyte przeze mnie elementy kodyfikacji nawigacyjnej.

Pobierz dokument z wyjaśnieniami w formacie *.doc. Wyjaśnienie jak "czytać" itinerer tego rajdu.Chcesz wiedzieć więcej na temat odbywajacych się imprez turystyczno-nawigacyjnych w Polsce? Zasubskrybuj newsletter PZM i bądź na bieżąco. Dowiesz się najszybciej o planowanych imprezach w każdym zakątku Polski, o zlotach, spotkaniach, przeczytasz relacje z odbytych imprez, zapoznasz się z wynikami, ocenami, oglądniesz zdjęcia i ciekawostki.

Zasubskrybuj Newsletter Polskiego Związku Motorowego i bądź blisko!Nawigacja towarzyszy nam w wielu odmianach sportu motorowego, na pewno w rajdach nawigacyjnych i turystycznych, ale i w KJS-ach, rajdach sportowych, także imprezach pojazdów zabytkowych czy rajdach samochodów terenowych. Większość tych rajdów opiera się na zapisie trasy, i nie ważne, czy nazywać go będziemy itinererem, książką drogową czy roadbookiem - zawsze tworzy się go podobnymi sposobami. Nawigacja Cię przeraża? Przesadzasz...

Aby przybliżyć Wam zagadnienie opisu trasy w nawigacji zapraszam do lektury doskonałego przewodnika, który przygotował Benek Chądzyński, nawigacyjny guru, członek Głównej Komisji Sportu Popularnego i Turystyki. Zapoznacie się z "tajemnicami" nawigacyjnego opisu trasy zaczynając od pojęcia "co to jest skrzyżowanie", a skończycie na detalach, constansach i ślepych mapach. Brzmi zachęcająco?

Nie wahaj się zatem kliknąć tu: Tajemnice NawigacjiNajnowsza wersja "biblii nawigatora" - kodyfikacji nawigacyjnej. To zbiór definicji, pojęć i zasad obowiązujących przy tworzeniu opisu trasy rajdu. Każdy, kto chce startować w rajdzie nawigacyjnym, ale także i turystycznym, musi zapoznać się z tym dokumentem.

Miłej lektury: Kodyfikacja nawigacyjnaPRZED RAJDEM MIKUŁAjki '2007: Jeżeli jesteś debiutantem lub zapomniałeś już nieco zasady nawigacji, spójrz na "Wyjaśnienie". Z obszernej wiedzy nawigacyjnej zamieszczonej w kodyfikacji wybrałem tylko te elementy, których użyłem do opisania trasy w rajdzie... Wyjaśnienie typu "kawa na ławę", z przykładami. :-)

Pobierz dokument z wyjaśnieniami w formacie *.doc. Wyjaśnienie jak "czytać" itinerer tego rajdu.


Zapraszam do zapoznania się z przykładowymi materiałami rajdu turystyczno - nawigacyjnego. Itinerery zawierają oprócz zakodowanej trasy wrysowane na kolorowo prawidłowe przejazdy. Życzę wiele dobrej zabawy podczas rozwiązywania nawigacyjnych łamigłówek :-)
powrót do strony głównej
Napisz do nas
Autor strony: Radosław Mikuła